Angielski codziennie

Angielski codziennie

W naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. Nie stają się jednak przykrym obowiązkiem, a wydarzeniem, na które dzieci czekają z niecierpliwością. Te zajęcia przebiegają w formie zabawy, w związku z tym motywacja do nauki i zdobywania kolejnych kompetencji językowych nie maleje. Zdajemy sobie sprawę, że, by przedszkolak przyswoił jakąś wiedzę, musi jej doświadczyć wieloma zmysłami. Dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były zróżnicowane i ciągle zaskakiwały.

Co robimy na języku angielskim?

  • Śpiewamy piosenki – wesołe, wpadające w ucho melodie, połączone z prostym do zapamiętania tekstem i określonymi gestami, to najszybsza droga do zapamiętania oraz utrwalenia nowych słów, a nawet całych zwrotów.
  • Gramy w gry (memory, bingo, kalambury, itp.) - element współzawodnictwa, a także grupowa wspólpraca bardzo motywuje i pozwala skupić się na celu, jakim jest przyswojenie nowego słownictwa.
  • Czytamy książki – posiadamy w naszym przedszkolu zbiór bardzo wartościowych i pięknie wydanych książeczek anglojęzycznych, który wciąż się powiększa. Dzieciaki uwielbiają słuchać prostych opowieści, dzwięcznych wierszyków i oglądać ich barwne ilustracje.
  • Ruszamy się – ponieważ dla dzieci ruch jest bardzo ważny, zajęcia również przebiegają aktywnie. Urządzamy wyścigi, szukamy w sali określonych przedmiotów lub kolorów, wcielamy się w rózne role.
  • A poza tym: wygłupiamy się, śmiejemy, łowimy wędkami, układamy wieże w kart i kubeczków, karmimy głodne potwory, klapiemy karty packą na muchy, robimy zdięcia ‘na niby’ kartonowym aparatem…. Jednym słowem: świetnie się bawimy!