Projekt "Przedszkolak na uczelni"

Projekt "Przedszkolak na uczelni"

Drodzy Rodzice!
 
Mamy zaszczyt zawiadomić Państwa, że Uniwersytet Przedszkolaka jako pierwsza placówka w Gminie Olkusz podpisała porozumienie z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu.
 
Uniwersytet Przedszkolaka Niepubliczne Przedszkole Językowo – Sportowe bierze udział w projekcie „Przedszkolak na uczelni”.
 
Celem projektu jest zainspirowanie dzieci do edukacji i pogłębiania wiedzy oraz pokazanie im różnorodności świata nauki. W ramach inicjatywy młodzi studenci będą mieć okazję wziąć udział w ciekawych i nieszablonowych wykładach m. in. z tematyki chemii, fizyki, geografii, astronomii, sztuki, historii, biologii czy archeologii.
 
Mali studenci odbywać będą zajęcia z profesorami i pracownikami naukowymi, popularyzatorami nauki, ekspertami, przedstawicielami nauki, kultury i sztuki.
 
Uroczysta inauguracja rozpoczęcia oraz zakończenia Roku Akademickiego odbędzie się w Auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, natomiast wykłady będą odbywać się w placówce przedszkola.
Zajęcia będą zorganizowane w formie pokazów i interaktywnych wykładów. Każdy wykład/ pokaz składa się z prezentacji naukowej, aktywizacji dzieci oraz czas na zadawanie pytań. Każde spotkanie trwa 45 minut.
 
Wszystkie zagadnienia będą prezentowane w sposób przystępny i atrakcyjny. Dzieci będą mogły bezpośrednio i aktywnie uczestniczyć w zajęciach a także będą mieć możliwość zadawania pytań prowadzącym.
Projekt rozpocznie się Uroczystą Inauguracją Roku Akademickiego. W tym dniu mali studenci otrzymają indeksy. Cykl zajęć zakończy natomiast Uroczyste Zakończenie Roku, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i medale.
 
Przykładowe wykłady:
Fizyka - Odlotowe powietrze!
Ciekawostki - Alicja w krainie czarów.
Psychologia - Umysł jak Ferrari.
Biologia – Ssaki.
Biologia - Ach te gady!
 
i wiele, wiele innych fascynujących tematów :)
 
Więcej informacji otrzymają Państwo na czwartkowym zebraniu. Serdecznie zapraszamy!