Europejski Tydzień Sportu w Uniwersytecie Przedszkolaka!!!

Europejski Tydzień Sportu w Uniwersytecie Przedszkolaka!!!

Europejski Tydzień Sportu w Uniwersytecie Przedszkolaka!!!

Uniwersytet Przedszkolaka sprawność fizyczną propaguje, dlatego całą swoją energię w Europejski Tydzień Sportu angażuje!

ETS jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
W dniach 24-28.09.2018 r. w naszym Uniwersytecie Przedszkolaka zostanie przeprowadzony cykl zajęć sportowych prowadzonych w salach i ogrodzie naszego Uniwersytetu.

Celem zajęć jest: promowanie aktywności ruchowej w różnych formach wśród całej społeczności przedszkola (dzieci, nauczyciele, rodzice), kształtowanie nawyku czynnego wypoczynku, kreowanie zdrowego stylu życia przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych, wdrażanie do dbania o prawidłową postawę, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Planowane zadania to m.in.:
1.Gry i zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym.
2.Taniec receptą na zdrowie - wykorzystanie muzyki i tańca do rozwoju motoryki dzieci.
3. Maraton zumby.
4. "W zdrowym ciele - zdrowy duch" - ćwiczenia gimnastyczne.
5. Mini Olimpiada Sportowa.

Dodatkowo dzieci zgłębią wiedzę na temat różnorodności dyscyplin sportowych, wyposażenia niezbędnego podczas uprawiania niektórych sportów. Obejrzymy charakterystyczne stroje sportowe np. w łyżwiarstwie figurowym czy szermierce. Dowiemy się, które kraje specjalizują się w poszczególnych dziedzinach sportu np. ice racing w Rosji czy capoeira w Brazylii. Przyjrzymy się infrastrukturze sportowej w Polsce np. orlikom, Stadionowi Narodowemu w Warszawie czy skateparkom. Poznamy popularne imprezy sportowe np. Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata.

To wszystko w ostatnim tygodniu września.
Prosimy magazynować energię na sportowe wyzwania już teraz!!!
Liczymy na Państwa w podtrzymywaniu u Dzieci ducha sportu oraz pomoc w gromadzeniu potrzebnych akcesoriów sportowych.