PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!!!

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!!!

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!!!

Uniwersytet Przedszkolaka bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Myśląc o potrzebie kształtowania świadomości, tożsamości, postawy patriotycznej przedszkolaków nasz Uniwersytet zasilił liczne szeregi uczestników projektu z całej Polski.

Celem wspomnianej inicjatywy jest m.in. poznanie jakże bogatej historii naszego kraju, tradycji narodowych, obyczajów czy też wzbudzenie dumy z bycia Polakiem, a więc modelowanie wartości jakże istotnych dla budowania postawy obywatelskiej. Podczas codziennych aktywności będziemy wykonywać zadania przyczyniające się do: zgłębiania wiedzy na temat naszego państwa, budowania postawy patriotycznej czy rozwijania szeregu umiejętności koniecznych do opanowania przez obywateli Polski np. nauczymy się śpiewać nasz hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”.

W najbliższym tygodniu zgłębimy wiedzę na temat Olkusza i wyślemy pocztówkę z naszego miasta organizatorom projektu, która stanie się elementem wielkiej pocztówkowej mapy Polski. Natomiast w ostatnim tygodniu września zorganizujemy w przedszkolu zawody pod hasłem: „Polska: Biało-Czerwoni”. To i wiele innych wyzwań czeka nas w najbliższym czasie. Liczymy na wsparcie i współpracę Rodziców w naszych codziennych projektowych zmaganiach. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Z góry dziękujemy za zaangażowanie;-).